Pomoc asisstance i wypożyczalnia samochodów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdy kto dużo podróżuje samochodem, na pewno liczy się z nieprzewidzianymi zdarzeniami na drodze. Część z nich to proste do samodzielnego usunięcia awarie, takie jak wymiana przebitego koła, z kolei inne mogą całkowicie uniemożliwiać dalsze kontynuowanie podróży. Awaria silnika, usterka komputera lub wiele innych, bardzo trudnych do zdiagnozowania usterek, nie pozwalających na dalsze, bezpieczne korzystanie z samochodu. Rozwiązaniem takich problemów jest wykupione ubezpieczenie asisstance. Jest to tak zwana pomoc w drodze, mająca na celu usprawnienie samochodu w miejscu jego postoju, zapewnienie noclegów podróżnym, a także dostarczenie im samochodu zastępczego, jeśli naprawa jest bardziej skomplikowana i musi być wykonana w profesjonalnym serwisie.

Gdzie kupić ubezpieczenie asisstance

Ubezpieczenie asisstance oferują niemal wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Może to być ubezpieczenie w pakiecie z polisą OC lub AC, jak również niezależne ubezpieczenie, kupowane oddzielnie od innych. Ubezpieczenia asisstance są również oferowane przez towarzystwa motoryzacyjne, związki motorowe, a nawet sieci stacji benzynowych. Na co zwrócić uwagę, kiedy takie ubezpieczenie wybieramy?

 

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia asisstance?

Polisa pomocy na drodze może obejmować teren Polski lub Polski i Europy. Jeśli dużo i często podróżujesz poza granicami kraju, z pewnością warto wybrać ten drugi, nieco większy wariant. Inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę to:

  • Holowanie – jeśli naprawa nie może być wykonana na miejsce, pomoc drogowa holuje samochód pod wskazany przez klienta adres lub wybranego warsztatu, ale w promienieniu limitu kilometrów, odpowiednim dla polisy asisstance. Im droższy wariant, tym limit holowania jest większy i może wynosić nawet 800 km.
  • Usprawnienie na drodze – typowe usterki mogą być usunięte w miejscu postoju. Zaliczamy do nich rozładowany akumulator, przebite koło, brak paliwa czy inne, proste mechaniczne awarie. Jednak nie każde ubezpieczenie asisstance zawiera takie usługi. Ich obecność jest jak najbardziej wskazana.
  • Samochód zastępczy – i to co najważniejsze. Auto zastępcze dostarczane klientom, kiedy ich główny pojazd musi zostać holowany do warsztatu lub domu. Auto zastępcze pozwala kontynuować podróż w dotychczasowych warunkach i przy zapewnieniu podobnego komfortu. Jest to bardzo ważne w przypadku rodzinnych wyjazdów na wakacje lub podróży służbowej. Firmy świadczące pomoc asisstance najczęściej nie posiadają własnej floty samochodów zastępczych, tylko wynajmują je z wypożyczalni samochodowych.

     

Sprawdź z jakiej wypożyczalni samochodów korzysta ubezpieczyciel

Od swojego samochodu zastępczego oczekujesz na pewno kilku rzeczy. Powinien być w miarę nowy, wygodny i dobrze wyposażony. Czysty wewnątrz i ładnie prezentujący się na zewnątrz. Winien również być utrzymany w odpowiednim stanie technicznym, umożliwiającym bezpieczną jazdę. Dobre opony dostosowane do pory roku, sprawne hamulce i silnik o mocy, zbliżonej do twojego samochodu. Nie każda wypożyczalnia samochodów jest w stanie sprostać takim wymaganiom, w krótkim czasie dostarczając właściwy samochód. Wypożyczalnia http://www.ckcorp.pl/ jest jedną z nielicznych, która dysponuje duża flotą samochodów osobowych wszystkich klas i współpracuje z niemal wszystkimi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Samochody z naszej wypożyczalni mają pełny pakiet ubezpieczenia OC + AC + NNW, zniesienie udziału własnego w szkodzie i wiele innych przydatnych dodatków. Wieloletnia i długofalowa współpraca z towarzystwami ubezpieczeniowymi skutkuje tym, że korzystają one z naszych samochodów w procesie likwidacji szkód komunikacyjnych, a także dostarczając klientom samochody zastępcze w ramach usługi asisstance. Flota samochodowa wypożyczalni CK Corp składa się wyłącznie z samochodów nie starszych niż 3 lata i z przebiegiem do 100 000 kilometrów. Regularnie wymieniamy samochody na nowe, zapewniając klientom ich ciągłą dostępność w każdej możliwej klasie i wariancie wyposażenia. Dodając do tego konkurencyjne ceny i wieloletnie doświadczenie na rynku, jesteśmy firmą z którą warto współpracować!

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany środa, 10 kwiecień 2019 12:04