Planujesz wyjazd – kup assistance krótkoterminowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacje, urlop, zwiedzanie pięknych miejsc na własnych zasadach – brzmi świetnie. Jednak aby w pełni cieszyć się możliwością podróżowania samochodem, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pewność, że w razie awarii, kolizji, a nawet złapanej gumy możesz liczyć na pomoc techniczną, jest bezcenna. Dlatego zadbaj o wykupienie na wyjazd assistance krótkoterminowego.

Assistance – w jakich sytuacjach pomaga?

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które okazuje się niezbędne, gdy przydarzy nam się w drodze awaria lub kolizja. Ubezpieczyciel w zależności od zakresu polisy gwarantuje wówczas szeroko rozumianą pomoc techniczną oraz wsparcie doradców. Assistance szczególnie polecane jest klientom, którzy dużo czasu spędzają w drodze. Jeśli jednak na co dzień nie potrzebujesz szczególnej ochrony, ale wybierasz się na wakacje z rodziną, wybierz assistance krótkoterminowe.

Assistance krótkoterminowe – dla kogo?

Wiele firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie specjalny rodzaj polisy przeznaczony właśnie dla osób, które w szczególny sposób chcą się zabezpieczyć na jeden czy dwa wyjazdy w ciągu roku. Dzięki temu nie musisz kupować całorocznej polisy, jeśli jej nie potrzebujesz. Za to na konkretny wyjazd wykupujesz ubezpieczenie o szerokim zakresie ochrony, za to obejmujące krótki termin. Ubezpieczyciele mają zazwyczaj w ofercie takie krótkoterminowe polisy na 7, 15 lub 30 dni. Bardzo chętnie są one wybierane zwłaszcza przez osoby, które wybierają się własnym samochodem za granicę. 

Zachęcamy do lektury naszego poradnika: https://mubi.pl/poradniki/assistance-krotkoterminowe.

O czym musisz pamiętać, wybierając polisę?

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że assistance krótkoterminowe to nie to samo, co mini assistance. Mini assistance to po prostu podstawowy zakres ochrony często dodawany w gratisie do OC. Ogranicza się ono do limitowanej pomocy w razie kolizji i holowania do 150 km. Tymczasem assistance krótkoterminowe może obejmować twój samochód pełnym zakresem ochrony, tylko że ograniczonym do określonego w umowie czasu. 

Assistance krótkoterminowe – zakres ochrony

Kiedy chcesz wykupić ubezpieczenie na wyjazd, musisz zdecydować, jakiego zakresu ochrony potrzebujesz. Assistance o rozszerzonym lub maksymalnym zakresie oferuje klientom naprawdę sporo. Sprawdź więc w OWU, na co dokładnie możesz liczyć. A oto, co może wchodzić w zakres ubezpieczenia:  

 • naprawa samochodu na miejscu lub holowanie z limitem lub bez limitu w razie awarii lub wypadku 
 • pomoc w razie uszkodzenia opon, rozładowania akumulatora, zatrzaśnięcia kluczyków, braku paliwa
 • podstawienie samochodu zastępczego – na okres od 5 do nawet 15 dni, a w razie potrzeby także zorganizowanie kierowcy zastępczego 
 • telefoniczna pomoc konsultanta lub tłumacza w przypadku podróży zagranicznej
 • w razie potrzeby organizacja i opłacenie noclegu w hotelu
 • opieka nad dziećmi, jeśli opiekun ucierpiał w wypadku
 • opieka i pomoc weterynaryjna dla zwierząt, które podróżowały w samochodzie
 • organizacja i opłacenie transportu do celu podróży lub powrotu do domu
 • transport medyczny oraz pomoc medyczna dla pasażerów, którzy ucierpieli w wypadku
 • transport zwłok w przypadku śmierci w wyniku wypadku.

Ile zapłacisz za assistance krótkoterminowe?

Jeśli decydujesz się na wykupienie opcji ubezpieczenia krótkoterminowego, dobra wiadomość jest taka, że ubezpieczenie na 7-dniowy wyjazd to koszt niższy niż 50 zł. Zdecydowanie warto wydać taką kwotę, by zyskać bezpieczeństwo podczas wyjazdu.

W jaki sposób można kupić taką polisę? Najlepiej w tym celu skorzystać z kalkulatora na stronie https://mubi.pl. Dzięki porównywarce ubezpieczeń jesteś w stanie szybko, sprawnie i bez zbędnych formalności znaleźć polisę idealną dla siebie. 

Co musisz sprawdzić?

Warunki assistance bardzo się od siebie różnią. Dlatego w OWU należy sprawdzić kilka kwestii, aby się nie rozczarować. Czego na pewno musisz się dowiedzieć:

 • czy polisa chroni cię we wszystkich krajach, przez które będziesz przejeżdżać? Assistance krótkoterminowe obowiązuje w krajach UE, ale nie jest uznawane np. w Rosji czy w Turcji
 • czy firma nie ogranicza pomocy dla aut, które mają więcej niż 15 lat
 • czy nie ma limitu kilometrów holowania.

Podsumowanie

 1. Assistance krótkoterminowe polecane na wyjazdy krajowe i zagraniczne może kosztować nawet mniej niż 50 zł.
 2. Warto wykupić polisę o jak najszerszym zakresie ochrony.
 3. Korzystną polisę można znaleźć dzięki porównywarce Mubi.pl.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339