Kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wnioskowanie o kredyt mieszkaniowy lub na budowę domu jest dość skomplikowanym procesem i wiąże się z wieloma formalnościami. Jak się jednak okazuje, banki starają się go uprościć – niektóre z nich umożliwiają złożenie wniosku online i zapraszają klienta do oddziału wyłącznie na podpisanie umowy. Dowiedz się, gdzie możesz wnioskować o kredyt hipoteczny przez Internet i czy taka forma rzeczywiście ułatwia ubieganie się o finansowanie. 

Możliwość zaciągnięcia pożyczki online już nikogo nie dziwi – oferują ją zarówno banki, jak i firmy pozabankowe. Jednak są to najczęściej proste i niskokwotowe kredyty gotówkowe, o które można wnioskować nierzadko wyłącznie na podstawie dowodu osobistego, nawet bez konieczności dostarczania zaświadczenia o zarobkach. Kredyt hipoteczny wymaga natomiast dostarczenia całej listy dokumentów dotyczących dochodów oraz nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie. Czy jest zatem możliwe, by te wszystkie formalności załatwić bez wychodzenia z domu?

Kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu to wciąż rzadka oferta

Większość banków w Polsce oferujących kredyty hipoteczne wymaga od swoich klientów wizyty w placówce w celu złożenia wniosku i ustalenia warunków finansowania, a potem także w celu podpisania umowy.

Pewnym ułatwieniem, jakie proponuje coraz więcej instytucji, jest możliwość wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub pozostawienie swoich danych kontaktowych przez formularz internetowy, który pozwala uzyskać w sposób zdalny wstępne informacje na temat oferty i listy wymaganych dokumentów. W ten sposób możesz zgłosić swoje zainteresowaniem kredytem m.in. w banku PKO BP, BNP Paribas, Alior Banku, czy Banku Millennium. W przypadku tych instytucji oszczędzisz czas na odwiedzanie placówek w celu zapoznania się z ofertami, by znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny, jednak nie unikniesz wizyt związanych z formalnościami.

Które banki oferują kredyt hipoteczny przez Internet?

Klienci coraz bardziej cenią sobie możliwość korzystania z usług finansowych całkowicie zdalnie przez Internet. Przecież właśnie w taki sposób, czyli bez konieczności wychodzenia z domu, można już dzisiaj zarządzać swoim rachunkiem osobistym, zakładać lokaty bankowe, a nawet brać pożyczki gotówkowe na dowolny cel.

Kredytu hipotecznego nie można niestety zaciągnąć całkowicie online, ponieważ podpisanie umowy w jego przypadku wymaga zawsze wizyty osobistej w placówce. Jednak wybrane instytucje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując im możliwość dopełnienia znacznej części formalności związanych z ubieganiem się o finansowanie przez Internet. Poniżej przedstawiamy banki, które proponują tego rodzaju ułatwienia:

Credit-Agricole – Kredyt Mieszkaniowy

Ten bank umożliwia wypełnienie formularza online w celu uzyskania informacji o maksymalnej kwocie kredytu, o jaką można się ubiegać. Jest to więc rodzaj wstępnego wniosku, który umożliwia instytucji ocenę sytuacji finansowo-majątkowej i zdolności kredytowej klienta. Rozbudowany formularz wymaga więc wpisania wielu informacji na temat dochodów, zobowiązań oraz nieruchomości mającej być zabezpieczeniem kredytu. Należy w nim również wpisać parametry kredytu, czyli kwotę, okres kredytowania, liczbę rat itp. Po wysłaniu formularza online można spodziewać się w ciągu 24 godzin odpowiedzi banku. Z niej dowiemy się, czy możemy uzyskać kredyt hipoteczny w Credit Agricole.

Warto wiedzieć…

Chcąc przekonać się, na jaką sumę zobowiązania Cię stać, możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej dostępnego na Totalmoney. Nie musisz w nim podawać swoich danych osobowych, lecz jedynie najważniejsze dane dotyczące dochodów i regulowanych zobowiązań.

Bank Pekao – Kredyt Hipoteczny na zakup mieszkania lub domu

Ten bank proponuje możliwość złożenia wniosku przez Internet. Na początku należy za pomocą formularza zostawić swoje dane kontaktowe i zaczekać na telefon od przedstawiciela banku, który wyjaśni, jak złożyć wniosek online oraz jakie dokumenty do niego dołączyć. Wszystkie „papiery” wystarczy zeskanować i dostarczyć do banku np. mailem. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej należy udać się do placówki wyłącznie po to, by podpisać umowę.

ING Bank Śląski – Kredyt Hipoteczny

W tym przypadku również możesz liczyć na załatwienie formalności całkowicie online – do oddziału ING udasz się jedynie w celu podpisania umowy. Najpierw niezbędny będzie kontakt telefoniczny, a następnie przesłanie drogą elektroniczną niezbędnych dokumentów. Cały proces wnioskowania o kredyt hipoteczny przez Internet w ING oraz lista dokumentów, jakie należy zeskanować i dostarczyć do banku, są szczegółowo wyjaśnione na jego stronie internetowej, co znacznie ułatwia dopełnienie formalności. Co ciekawe, bank udostępnia również online możliwość sprawdzenia statusu swojego wniosku – wystarczy wpisać jego numer, by dowiedzieć się, na jakim etapie znajduje się jego rozpatrywanie.

Możliwość ubiegania się o kredyty hipoteczne przez Internet to wygodne rozwiązanie, ponieważ przez możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu pozwala oszczędzić dużo czasu. Z drugiej strony banki wymagają tę samą ilość dokumentów jak przy wnioskowaniu tradycyjnym w oddziale. Do ich przesłania online konieczne jest wykonanie skanów, a nierzadko także potem dostarczenia, tak czy owak, wersji oryginalnych. Mimo to dla osób zabieganych może być to atrakcyjna forma ubiegania się o finansowanie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany środa, 25 marzec 2020 23:06