Zakłady sportowe. 4 mniej znane dyscypliny, które można obstawiać

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piłka nożna, siatkówka, skoki narciarskie, boks, Formuła 1 czy piłka ręczna – to z tymi dyscyplinami polscy gracze najczęściej kojarzą zakłady sportowe. Wystarczy jednak zapoznać się z ofertą działających w Polsce i na świecie bukmacherów, by przekonać się, że znajdziemy w niej również dużo bardziej nietypowe i mniej popularne – przynajmniej w naszym kraju – sporty. Na potwierdzenie tych słów przygotowaliśmy listę 4 sportów nieprzyciągających w Polsce dużej widowni, których wyniki możemy możemy obstawiać u buków.

 

  1. Zakłady sportowe: krykiet

  2. Zakłady sportowe: szachy

  3. Zakłady sportowe: futbol gaelicki

  4. Zakłady sportowe: squash

 

Zakłady sportowe: krykiet

To z całą pewnością najpopularniejsza wśród wymienionych w naszym rankingu dyscyplin. Mimo że w Polsce i reszcie kontynentalnej Europy jest praktycznie nieuprawiany, to w wielu krajach cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców, niekiedy porównywalnym bądź wyższym od piłki nożnej. Jakie to państwa? Przede wszystkim te wchodzące w skład byłego Imperium Brytyjskiego – poza Wielką Brytanią są to między innymi Kanada, Indie, Australia czy Nowa Zelandia. Krykiet jest ponadto popularny w Japonii.

 

Zakłady sportowe: szachy

Szachy to niezaprzeczalnie najpopularniejsza i najbardziej ceniona gra planszowa, wymagająca od graczy sporej sprawności intelektualnej oraz umiejętności myślenia strategicznego. Z tych powodów jest też wysoko cenioną dyscypliną sportową, uznawaną nawet przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Choć nie przyciągają tak dużej widowni, jak inne sporty, mecze szachowe cieszą się zainteresowaniem na stałym poziomie. Nic więc dziwnego, że ich wyniki można obstawiać również u bukmacherów.

 

Zakłady sportowe: futbol gaelicki

W ofercie bukmacherów znajdziemy zakłady sportowe dotyczące najróżniejszych typów futbolu – wśród nich największym zainteresowaniem ze strony kibiców cieszą się amerykański oraz australijski. W naszym rankingu zdecydowaliśmy się jednak umieści futbol gaelicki – a więc odmianę powstałą w Irlandii i wywodzącą się z tradycyjnych celtyckich gier zespołowych. To sport praktycznie nieznany poza Irlandią, Kanadą i Wielką Brytanią, choć w 2009 powstał nawet jeden polski klub specjalizujący się w tej dyscyplinie.

 

Zakłady sportowe: squash

Niekwestionowanym liderem popularności wśród sportów rakietowych jest z całą pewnością tenis, którego dotyczy spora część zakładów bukmacherskich. Warto jednak wiedzieć, że u buków obstawiać możemy wyniki również innych dyscyplin. Wśród nich największą ciekawostką okazuje się chyba squash, który przez większość z nas kojarzony jest z amatorskimi treningami – tymczasem rozgrywane są w pełni profesjonalne turnieje.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany czwartek, 12 marzec 2020 17:12