Retrospekcja - Wama Film Festiwal

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy serdecznie 24 września 2019r. od godz. 17:00,  Wstęp wolny !

Instytut Kosmopolis oraz Bartoszycki Dom Kultury zapraszają na DARMOWĄ projekcję filmów krótkometrażowych oraz pełnometrażowego w ramach Retrospekcja | WAMA Film Festival. Jest to cykl pokazów złożonych z filmów prezentowanych podczas ostatniej edycji WAMA Film Festival.

WSTĘP BEZPŁATNY
24 września (wtorek) godz. 17:00
sala widowiskowa BDK


Filmy krótkometrażowe:

?UKOŁYSZ MNIE
reż. David Tejer
prod.: Studio Munka SFP
26 minut

W poranek swoich urodzin Emilia budzi się w łóżku obok nieznajomego mężczyzny – Shaya, turysty z Tel Awiwu. Przypomina sobie, że w nocy pękła im prezerwatywa w trakcie stosunku. Emilia postanawia jak najszybciej pozbyć się Shaya, tłumacząc mu, że w Polsce potrzebna jest recepta na pigułkę „dzień po”. Stara się go przekonać, że doskonale sobie poradzi. Shaya jednak nie chce zostawić jej samej w tej sytuacji.

?TECHNO
reż. Tadeusz Łysiak
prod.: Warszawska Szkoła Filmowa
23 minut

Ryszard, sześćdziesięcioletni rolnik mieszka w małej wsi, gdzie samotnie opiekuje się swą chorą na Alzheimera żoną. Przypadkowe spotkanie z dziewczyną z dużego miasta odkrywa przed nim świat muzyki techno, która choć na chwilę pozwala mu zapomnieć o krzyżu jaki dźwiga na swych barkach.

?DZIKU
reż. Kamila Chojnacka
prod.: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego
22 minut
Opowieść o zderzeniu dwóch światów. Dziewiętnastoletni Krzysztof, stały bywalec siłowni i osiedlowy zawadiaka, zatrudnia się w firmie ochroniarskiej, skąd trafia na Festiwal Muzyki Operowej. Dystans bohatera do świata klasyki zmniejsza się, gdy pierwszy raz słyszy arię. Poruszony nieznaną dotychczas muzyką, postanawia rozpocząć lekcje śpiewu. Świat opery zmienia nie tylko jego gusta, ale także cały styl życia.


Film Pełnometrażowy:

?FOKSTROT
reż. Samuel Maoz
prod.: A.S.A.P., Centre National de la Cinématographie (CNC), Deutscher Filmförderfonds (DFFF), Filmförderungsanstalt (FFA), Medienboard Berlin-Brandenburg, Pola Pandora Filmproduktions, Spiro Films
108 minut

Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie zostają zdruzgotani niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary. Film Samuela Maoza otrzymał Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 wrzesień 2019 08:34