Zatrzymany za nieopłaconą grzywnę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego listem gończym obywatel Armenii.

28 czerwca w godzinach wieczornych na kierunku wjazdowym do Polski, stawił się do odprawy granicznej obywatel Armenii. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości podróżnego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach potwierdzili, że poszukuje go sąd. Okazało się, że 39-latek nie opłacił zasądzonej grzywny w kwocie 4 200 zł. W związku z tym Sąd Rejonowy w Bartoszycach zarządził poszukiwania za skazanym, celem odbycia 21 dniowej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną grzywnę. Cudzoziemiec opłacił karę i wjechał do Polski.

W minionym miesiącu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 19 poszukiwanych. 10 Polaków, 7 Rosjan i 2 obywateli Armenii zalegało z płatnościami zasądzonych grzywien na łączną kwotę prawie 39,5 tys. zł. Podróżni uregulowali zaległości i ruszyli dalej.

Natomiast od początku roku na przejściach granicznych podległych Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Straży Granicznej oraz na drogach Warmii i Mazur zatrzymano 151 osób. Podróżni poszukiwani byli za nieuregulowane kary grzywny na kwotę prawie 292 tys. zł. 141 osób opłaciło zasądzone kary. Pozostali nie skorzystali z możliwości ich uregulowania, więc trafili do aresztu. 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339