Omijał pieszego bez odblasków, wpadł w poślizg, wjechał do rowu i zderzył się z drzewem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nawet niewielki odblask sprawia, że kierujący widzą pieszego z odległości nawet 150 metrów. Odległość ta pozwala kierowcy na odpowiednią reakcję, a tym samym poprawia bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Pieszy, którego omijał kierujący VW Borą na drodze K51 nie miał odblasków i był pijany. 57 – letniemu pieszemu nic się nie stało, bo kierujący w ostatnich chwili zdołał go ominąć.

Na wskutek gwałtownego manewru VW, którym kierował 19 – latek wjechał do rowu i uderzył w drzewo, a dwie osoby nim podróżujące z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.
W sobotę, (12.10.19 r.,) po 20 –tej na drodze K – 51 na trasie Połęcze – Plęsy nieopodal Bartoszyc doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że doszło do niego z winy 57 – letniego pieszego, który szedł tą drogą nie mając jakichkolwiek elementów odblaskowych.  Najprawdopodobniej w wyniku gwałtownego manewru VW, którym kierował 19 – letni mężczyzna wpadł w poślizg, a następnie wjechał do rowu i prawą strona uderzył w drzewo. Autem podróżowały dwie osoby, które musiały być wydobyte z wnętrza wraku przez strażaków przy użyciu specjalistycznego sprzętu. 19 – latek i jadąca z nim kobieta trafili do szpitala. 19 – latek kierujący VW, zaraz po zdarzeniu nie wiele pamiętał, mówił jedynie o pieszym, którego nie chciał potrącić. Policjanci ustalili świadków zdarzenia, jeden z nich również mówił o pieszym na drodze. Chwile później policjanci zatrzymali mężczyznę idącego drogą w kierunku Bartoszyc. 57 – latek nie miał odblasków i był pijany, miał w organizmie prawie 2 ‰ alkoholu. 

Dochodzenie pomoże w wyjaśnieniu wszelkich okoliczności tego wypadku drogowego.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339