Trzy zdarzenia drogowe na K – 51

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Bartoszyc mieli wczoraj pracowitą służbę, obsługiwali zdarzenia jedno za drugim. Rano, na trasie Bezledy – Bartoszyce dachowało auto, którym jechała kobietą i dwójką dzieci. Kolejny kierujący dachował na trasie Bezledy – Granica Państwa. Następnie, mężczyzna kierujący autobusem potrącił rowerzystę. Potrącony 59 – latek jest w ciężkim stanie i przebywa w szpitalu.
W poniedziałek, (16.12.br.), rano doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których dachowały osobówki. Przed 8:00 na trasie Bezledy – Bartoszyce, (K – 51, na wysokości m. Kiertyny Małe), 37 – letnia kobieta jadąca z dwójką dzieci, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła kontrolę nad audi, które dachowało w przydrożnym rowie. Szczęśliwie osoby uczestniczące w tym zdarzeniu nie doznał obrażeń ciała, skończyło się na strachu i mandacie karnym dla 37 – latki z gminy Bartoszyc.

Kolejne auto dachowało na trasie Bezledy – Granica Państwa. Jadący toyotą 53 – latek stracił kontrole nad autem, które dachowało w rowie. Mężczyzna o własnych siłach wyszedł z auta i pieszo poszedł do pracy na Przejście Graniczne. Z uwagi na stan jego zdrowia współpracownicy zawieźli go do szpitala, a o sprawie powiadomili policjantów. Obrażenia 53 – latka nie były znane, okoliczności tego zdarzenia również nie dlatego policjanci zabezpieczyli wszelkie ślady na miejscu zdarzenia, łącznie z toyotą, która trafiła na parking strzeżony. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyźnie nic się nie stało, a on sam przyznał, że nikt oprócz niego nie przyczynił się do tego zdarzenia. Sprawę zakończono mandatem karnym.  

Chwilę po 11 – tej, do kolejnego zdarzenia na K – 51 doszło w okolicy m. Plęsy. Potrącono tam 59 – letniego rowerzysty. Mężczyznę potrącił jadący autobusem 65 – latek. Policjanci wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło w momencie wyprzedzania rowerzysty, który według kierującego autobusem, w trakcie tego manewru wjechał na środek drogi. 59 – latek z miejsca zdarzenia trafił do szpitala, tam okazało się, że ma poważne obrażenia, a jego stan jest ciężki. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, a autobus i rower zostały zabezpieczone do badań przez biegłego. Wszelkie okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśni dochodzenie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany czwartek, 19 grudzień 2019 20:31